nemecko-saar-small

Weingut Van Volxem

Když v roce 2000 koupil Roman Niewodniczański starobylé tradiční vinařství nad řekou Saarou, věřil v unikátní terroir Saar – Mosel, který dává hlavní věhlas německé odrůdě riesling.  Jako dlouholetý znalec a sběratel historických map a tradičních postupů nakoupil stovky nejlepších poloh příkrých břidlicových svahů a sjednotil významné vinice tak, jak existovaly po stovky let, a produkovaly až do poloviny minulého století nejdražší vína na světě.

Jedinečné přírodní podmínky umožňují pouze ruční práci na vinicích s velice nízkým zatížením.  Ve sklepě jsou vína vyráběna do sucha s vysokým potenciálem zrání a maximálním alkoholem do 12,5%. Díky tomu vyjadřují přesný charakter jednotlivých tratí. Jména poloh jako Gottesfuss, Altenberg, Volz, Goldberg a Scharzhofberger jsou základem těch nejlepších Grand Crus, ale budoucností vinařství je znovuobnovená vinice Geisberg.

 

Jméno vinaře: Dominik Volk

Počet lahví: 270 000

Oblast: Mosel

Appelace: Saar

Počet hektarů: 60ha

Půda: devonská břidlice

Van Volxem Riesling trocken „Schiefer“

0,75 l
Van Volxem Riesling trocken „Schiefer“ 0,75 l
  • Země: Německo
  • Oblast: Mosel
  • Odrůda: Riesling
  • Jakostní zařazení:
  • Barva: Bílé
odkaz na víno »
« Zpět na výpis

Víno měsíce

Rosso di Montalcino, Pian Dell´Orino 2012

Rosso vyrobené ze 100% Sangiovese Grosso pochází z vinic vysázených v roce 1997, která se rozkládá kolem města Montalcino. Sklizeň se provádí ručně, fermentace, s macerací 20 dnů, je spontánní při kontrolované teplotě. Stárnutí probíhalo po dobu 19 měsíců v sudech ze slavonského dubu

Více zde

Coravin

Wine access system

Systém Coravin umožňuje ochutnávat Vaše oblíbené víno, kdykoli budete chtít, aniž by bylo nutné vytáhnout z láhve korek.

Více zde