Nové značky z Champagne

Přivážíme nové značky z oblasti Champagne jako například

 

Marie Courtin

Nejmenší vinařství v našem portfóliu z podoblasti Côte des Bar, které se specializuje na odrůdu Pinot Noir.

Bereche 

Vinařství z podoblasti Montagne de Reims, zastávajíc velice tradiční postupy. Jako jedno z mála champagne zraje již od začátku pod klasickým korkem namísto kovové korunky a stále probíhá ruční odstřelení kalů.

Chartogne Taillet

Jeden z nejmladších enologů v Champagne z podoblasti Montagne de Reims. Hlavní důraz je kladen na polohu, podloží a oddělenou vinifikaci, která dodává champagne jedinečný styl a individualitu.

Georges Laval

Ve vinařství pracují pouze 3 osoby a veškerá práce s vinnou révou probíhá ručně a za pomoci koně. Hrozny se lisují na starém mechanickém lisu. již od roku 1971 BIO produkce k zachování terroiru, čistoty a rodinného stylu.

Roses de Jeanne

Champagne Roses de Jeanne, pojmenované po babičce Jeanne rodiny Bouchard. Produkuje bohaté a expresivní champagne mnoha stylů z jediné odrůdy, jediné vinice a jediný ročník z podoblasti Côte des Bar.

Laherte

Celá rodina se snaží preferovat čistý terroir bez zásahu chemie a nových technologií. Vše je v bio režimu s velkým respektem k přírodě v podoblasti Vallé de la Marne.

 

Víno měsíce

Rosso di Montalcino, Pian Dell´Orino 2012

Rosso vyrobené ze 100% Sangiovese Grosso pochází z vinic vysázených v roce 1997, která se rozkládá kolem města Montalcino. Sklizeň se provádí ručně, fermentace, s macerací 20 dnů, je spontánní při kontrolované teplotě. Stárnutí probíhalo po dobu 19 měsíců v sudech ze slavonského dubu

Více zde

Coravin

Wine access system

Systém Coravin umožňuje ochutnávat Vaše oblíbené víno, kdykoli budete chtít, aniž by bylo nutné vytáhnout z láhve korek.

Více zde